Contacte

Anticamera USEM
+373 22 509 122
info@usem.md

Comisia de admitere USEM
+373 22 509 187
+373 22 509 140

Anticamera Liceului
+373 22 509 131
liceul.european@yahoo.com

Linia fierbinte USEM (pentru reclamații sau sugestii)
+373 22 509 127
info@usem.md

La ce Facultate ați dori să studiați?

Adresați o întrebare

Căutare

Orarul lichidării restanţelor - Facultatea de Drept

Stimați studenți!
Toate examenele vor fi susținute la distanță (online).
Despre modalitatea susținerii examenelor studenții vor fi informați prealabil prin intermediul poștei electronice și aplicației Viber!
 
 
Orarul lichidării restanțelor pentru anul 4 (1-4) - Învățământ cu frecvență
Anul de studii 2019-2020 Sem. II
ZIUA
DATA
ORA
Grupa 401 (rom)
Grupa 402 (rom)
Sâmbătă
23.05.20
10.30
11.00
Practica de licență
A. AIRAPETEAN
Practica de licență
A. AIRAPETEAN
Sâmbătă
23.05.20
11.15.
11.45
Drept comunitar european
C. CEBAN
Drept comunitar european
C. CEBAN
Sâmbătă
23.05.20
12.00
12.30
Dreptul afacerilor
I. FRUNZE
Dreptul afacerilor
I. FRUNZE
Sâmbătă
23.05.20
12.45
13.15
-
Drept succesoral
Iu. BĂNĂRESCU
 
 
Orarul lichidării restanțelor pentru anul 4 (1-4) - Învățământ cu frecvență
Anul de studii 2019-2020 Sem. I
ZIUA
DATA
ORA
Grupa 401 (rom)
Grupa 402 (rom)
Sâmbătă
23.05.20
13.30
14.00
Criminalistica
A. BADIA
Criminalistica
A. BADIA
Sâmbătă
23.05.20
14.15
14.45
Dreptul internaţional privat
I. BURUIANĂ
Dreptul internaţional privat
I. BURUIANĂ
Sâmbătă
23.05.20
15.00
15.30
Dreptul proprietăţii intelectuale
N. SLUTU
Dreptul proprietăţii intelectuale
N. SLUTU
Sâmbătă
23.05.20
15.45
16.15
Dr. comerţului internaţional
A. BĂIEȘU
Dr. comerţului internaţional
A. BĂIEȘU
Sâmbătă
23.05.20
16.30
17.00
Avocatura/Procuratura
A. AIRAPETEAN
Avocatura/Notariatul
A. AIRAPETEAN
 
 
Orarul lichidării restanțelor pentru anul 5 (1-5) - Învățământ cu frecvență redusă
Anul de studii 2019-2020 Sem. I
ZIUA
DATA
ORA
Pachet opțional - penal
Pachet opțional - economic
Sâmbătă
23.05.20
10.30
11.00
Dreptul proprietăţii intelectuale
N. SLUTU
Dreptul proprietăţii intelectuale
N. SLUTU
Sâmbătă
23.05.20
11.15
11.45
Dr. comerţului internaţional
A. BĂIEȘU
Dr. comerţului internaţional
A. BĂIEȘU
Sâmbătă
23.05.20
12.00
12.30
Dreptul internaţional privat
I. BURUIANĂ
Dreptul internațional privat
I. BURUIANĂ
Sâmbătă
23.05.20
12.45
13.15
Asistența juridică internațională în materie penală
A. PÂNTEA
Executarea hotărârilor judiciare
A. PRISAC
Sâmbătă
23.05.20
13.30
14.00
Drept penal european
A. TĂBÎRȚĂ
Drept succesoral
Iu. BĂNĂRESCU
 
 
Orarul lichidării restanțelor pentru anul 5 (1-5) - Învățământ cu frecvență redusă
Anul de studii 2019-2020 Sem. II
ZIUA
DATA
ORA
Pachet opțional - penal
Pachet opțional - economic
Sâmbătă
23.05.20
14.15
14.45
Drept  comunitar european
C. CEBAN
Drept comunitar european
C. CEBAN
Sâmbătă
23.05.20
15.00
15.30
Dreptul afacerilor
I. FRUNZE
Dreptul afacerilor
I. FRUNZE
Sâmbătă
23.05.20
15.45
16.15
 
Acte procesuale penale
S. PRODAN
Litigii de muncă
E. GURIN